Yazı Detayı
23 Kasım 2019 - Cumartesi 17:38 Bu yazı 1730 kez okundu
 
Mehmet Ay ile kan değişimi
Zeki Kızılkaya
zekikizilkaya0101@gmail.com
 
 

ŞİMDİ SORU ŞU:
MEHMET AY, TOPARLAYICI OLABİLECEK Mİ?

AK Parti Adana İl Başkanlığı Fikret Yeni’nin Seyhan Belediye Başkan Adayı olması ile boşalmıştı. 
O günden bugüne yaklaşık bir yıldır Şerif Güler vekaletinde İl Başkanlığı yürütülüyordu. 
Tabi, vekaleten yürütüldüğü için her an kulislerde kaynama oluyor ve Adana İl Başkanlığı için kimlerin isminin geçtiği konuşuluyor, tartışılıyordu. 
Yeni isimler kimler? Sorusu gibi gündem de olan isimler devamlı konuşuluyordu. Hatırımda kalan isimler:
Hıdır Bahçe, Faruk Aytek, Kasım Pamuk, Mustafa Tunç, Mehmet Akif Dostbil, Mehmet Ali Bilici, Adem Sağlam, Ozan Gülaçtı, Hüseyin Turgut Bahar, Mehmet Can ve aklıma gelmeyen isimler.
Son demlerde her ne kadar kendisi İl Başkanlığı gibi bir talebim yok dese de alttan alta yürüttüğü çalışmalar neticesinde ibre Mehmet Ali Bilici’yi gösteriyordu. Daha sonra bana gelen bilgide de Mehmet Ali Bilici, Ozan Gülaçtı, Mehmet Ay ve Fatoş Gürkan Zopcuk’un isimlerinin Külliye’ye gittiği şeklindeydi. 
Yine, geçen hafta, Ankara’dan bir dostum aradı ve İl Başkanının ismini Reis’in bu hafta açıklayacağını iddia etti. 
Perşembe günü Ankara kaynağım bunu doğruladı ve öğle saatlerinde bana üç ismin Ankara’ya çağrıldığını ve Reis’in bu isimlerle görüşerek kararını vereceğini söyledi.  İsimler ise şunlardı. Kasım Pamuk, Mehmet Ay ve Ozan Gülaçtı. 
Arkadaşım, bu üç isimden Mehmet Ay’ın İl Başkanı olabileceğini söyledi. 
Bunu niye kesinleştirdin? Diye sorduğumda ise;
Ömer Çelik’in üç ismin de kıymetli olduğunu ama Mehmet Ay’dan yana tavır koyduğunu iddia etti. 
Ayrıca bu üç ismin genel merkezdeki hareketlerini adım adım bana anlattı. En son 8. Katta Reis’le görüşmeden önceki heyacanlarından dahi bahsetti. 
Yani, aslında iş tamam, Mehmet Ay belliydi sadece Reis’in karar vermesine kalmıştı ve görüşme sonrası Mehmet Ay ismi açıklandı. Üç aday sayın Cumhurbaşkanı ile birlik ve beraberlik fotoğrafı verdi. Ve Mehmet Ay Teşkilattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir’in elinden görev belgesini aldı. 
Mehmet Ay’ın İl Başkanı olarak açıklanması Adana’da özellikle gençlikten gelen AK Partililerde sevinçle karşılandı. AK Parti ve dışarıdan ilk sorulan soru şu idi:
Mehmet Ay hayırlı olsun ama Adana’yı toparlayabilecek mi?
Buna güzel bir cevap çiçeği burnunda başkandan geldi. Mehmet Ay geçmişte AK Parti’de görev almış İl Başkanlarını gezerek hem istişare etti hem de birikimlerini almış oldu. Toparlayıcı, kucaklayıcı olduğunu buradan teşkilatına ve Adana’ya bildirmiş oldu. Gençliğin vermiş olduğu heyacanla da bunu genişleteceğini ve tüm Adana’ya kollarını açtığını gösterdi. 
Başarılı olur mu:
Bence olması lazım. Adana’nın parti açısından son seçim fotoğrafı ortada. Mutlaka ince eleyip sık dokuyacak. Nerelerde yanlışlar yapıldı? Neden bu hale gelindi? masaya yatıracak ve buna göre Adana İl Yönetimini oluşturacaktır. Nitekim Yönetimine alacağı insanları da Adana’yı kucaklayacak, Dava adamı, emek verecek insanlardan seçmeli.
Yoksa, halka hizmet noktasından çok İl yönetim kurulu üyelerinin yaptığı yanlışlarla uğraşır durursunuz.
Mehmet Ay’ın, Şerif Güler’den bayrağı devralırken söylediği şu sözler bu noktada çok önemli. 
“Geçmiş ve gelecek arasında sağlam bir köprü kurup, vefa ve samimiyeti her zaman diri tutacağız. Vatandaşlarımız, partimizin 2001 ruhunu Adana teşkilatımızda net bir şekilde görecek. Şimdi gece gündüz çalışıp, yollara düşme vakti.
Yeni dönemin anahtar kelimeleri; vefa, samimiyet, güçlü iletişim, ortak akıl ve katılımcılık olacak. Samimiyetle gayret gösterip, güçlü iletişim kuracak, ortak akılla hareket edecek ve katılımcı siyaset anlayışıyla gece gündüz Adanamız için çalışacağız.” 

Umarım bu sözlerin arkasında durulur ve buna göre hareket edilir.
Ben bir Adanalı olarak kendisine güveniyorum. Adanalının da güvenmesini istiyorum.
Haydi Bakalım hAYırlı olsun.

 
Etiketler: Mehmet Ay, AK Parti Adana İl Başkanlığı
Yorumlar
Haber Yazılımı